Kompatibilní koleje

Vzhledem ke stále se množícím dotazům ohledně kompatibility kolejí jsme se rozhodli přinést Vám informace získané především na základě našich vlastních osobních zkušeností. Které značky a dřevěné koleje k sobě pasují a lze zapojovat k sobě ?

Máme vyzkoušené tyto značky jako kompatibilní :

Ikea, Brio, Bino, BigJigs, Maxim, Woody, Woto, Tesco (Little Steps, Carrousel), Eichhorn

Často bývají dotazy především ohledně značky Ikea. Jejich kolejničky totiž mají trošku jiné zakončení, než ostatní značky (ty kolejničky a doplňky zakončují buď umělohmotným kulatým čudlíkem, nebo vyřezávanou dřevěnou koncovkou). Je pravdou, že koleje z Ikei nejdou zapojovat tak lehce = je potřeba použít více síly a u menších dětí to znamená, že jim je musí obvykle poskládat rodiče, samotným by to šlo hůře (pro děti cca kolem 3 let by to již však neměl být takový problém). Nicméně pořád jsou kompatibilní a využijete je do svých sestav spolu s dalšími značkami - důkazem budiž fotky níže (a případně i v naší fotogalerii zde). Takže, pokud máte nějakou jejich základní sestavu, kterou jste třeba koupili kdysi jako první set pro svého vláčko-fandu, nezahazujte ji, určitě je využijete i nadále !

A ještě pro jistotu rozměry kolejniček (rozteč) :

šířka kolejničky celkem 4 cm, vnitřní drážky 2 x 0,5 cm, prostor pro kola je 2-3 cm.

 

Malá ukázka zapojení - Ikea + Maxim + BigJigs

(dlouhá kruhová kolejnička Ikea, krátká kruhová kolej Maxim a kolej ohebná BigJigs) :

zapojení dřevěných kolejí

Zapojení klasického mostu z Ikei a mostu BigJigs (ze sady "Hora") :

most Ikea, BigJigs

Porovnání výšky obou mostů (ten z Ikei je o něco nižší a může se stát, že pod ním neprojedou vyšší vagonky jiných značek) :

mosty dřevěné vláčky

Zapojení doplňků Bino + Maxim + Brio + BigJigs

(zespodu nahoru Bino zvukové nádraží, Maxim interaktivní závory, Brio a červený tunel BigJigs) :

doplňky k vláčkodráze

Další detail zapojení kolejnic BigJigs, Ikea, Maxim, Brio (Ikeácké již poznáte podle těch dlouhých umělohmotných čudlíků) :

zapojení vláčkodráhy

A dnešní malá inspirace - vláčky různých značek + silnice Bigjigs :

autodráha a vláčkodráha Bigjigs

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás směle kontaktujte, rádi poradíme, či pomůžeme ! :-)

Podělte se případně také s Vaší zkušeností ohledně kompatibility vláčkodráh...

 

dřevěné koleje - srovnání

Komentáře k Kompatibilní koleje

1
10.5.2013 20:09
Juli

Konečně informace, kterou jsem hledala ! Měli jsme tu základní osmičku z Ikey a nevěděli, jestli budou doplňky od vás pasovat. Díky moc za pěkný obrázkový přehled :D

2
10.5.2013 20:11
admin

Dobrý den,
jsme moc rádi, že byly informace užitečné ! My jsme právě také kdysi s vláčky z Ikei začínali... :-). Krásný zbytek dne !

3
28.5.2013 18:55
J.Lundak

Dobrý den,
sháním elektrickou lokomotivu, která je tak malá, že projede pod mostem dráhy dřevěných vláčků z Ikea. Myslíte že to některá z vašeho sortimentu splňuje?
S pozdravem

4
28.5.2013 19:00
admin

děkuji mnohokrát za Váš dotaz !
Otestovali jsme všechny a bohužel žádná elektrická mašinka (jak značky Maxim, tak i značky BigJigs a dokonce jsme vyzkoušeli i od Tesca) pod daným mostem z Ikei nepodjede.

Náš názor - mít koleje z Ikei jen jako doplňkové a nestavět jen na nich, ať se zbytečně neochuzujete . My tedy mimochodem ten mostek z Ikei také máme a používíme téměř do každé sestavy vláčkodráhy, ale ne na podjíždění, na to máme spoustu dalších doplňků a mostů jiných značek... Výše v článku je i pro ilustraci jedna fotografie, která ukazuje právě rozdíl ve výšce mostu z Ikei a jiných značek...

Snad jsem Vám trochu pomohla...
Děkuji a přeji krásný zbytek dne ! :-)
Táňa Svobodová
A-toys

17
9.10.2014 13:52
Petr

Dobrý den,
podjíždění elektrické lokomotivy pod mostem Ikea jsem vyřešil tak, že jsem pilíře mostu zespodu vypodložil. Stačí zhruba 5 mm a mašinka podjede :-)

18
11.10.2014 15:02
admin

ano, u toho mostku Ikea opravdu chybí tak 0,4-0,5 cm. Je vidět, že šikovný tatínek si vždy poradí :-)

5
12.8.2013 13:30
Silva

Dobrý den,
jsou výše uvedené a porovnávané dřevěné vláčkodráhy (např. Ikea, Big Jigs,Maxim atd.) kompatibilní s mašinkami a stavbami ze série Mašinka Tomáš Early Engineers?
Děkuji moc za odpověď!
Silva Kurková

6
14.8.2013 10:00
admin

Dobrý den paní Kurková, děkuji moc za dotaz ! Bohužel zatím jsme mašinky ani kolejničky Early Engineers neměli nikdy v rukách, abychom Vám to porovnali a posoudili na jisto, nicméně, co jsme se dívali na fotografie, tak to vypadá, že kompatibilní jsou.
Pro jistotu uvádím rozteč kolejniček všech námi výše v článku porovnávachých značek, zkuste změřit kola mašinek, zda Vám do nich budou pasovat: drážky 0,5 cm, vnitřní rozteč 2 cm, vnější rozteč 3 cm (pokud jsou tedy kola od mašinky na šířku od sebe 2-3 cm, pak budou do kolejniček pasovat).
Dále navrhujeme objednat nejprve třeba jen jednu nějakou levnou sadu kolejniček (máme také v nabídce třeba kolejničky malé po kusech za 17 Kč) a napsat nám do poznámky, že je chcete otestovat - dáme Vám je do obálky za levnější poštovné. Ať máte jistotu, než budete investovat do něčeho dražšího...
Budeme moc rádi, když nám pak dáte vědět, ať můžeme doplnit informace i pro ostatní rodiče. Děkujeme a krásný zbytek dne ! :-)
Táňa, A-toys

7
2.11.2013 02:13
Edita

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit jestli jsou výše uváděné dráhy kompatibilní i s Tomášem TWRS a Chuggingtonem ? Dalo by se to zkombinovat ? Předem moc děkuji. Edita

8
5.11.2013 23:45
admin

Dobrý večer paní Edito, děkuji moc za dotaz a omlouvám se za zdržení s odpovědí !
Sice jsme je neměli přímo v rukách, ale zákaznice nám potvrdily, že by koleje TWRS měly být opravdu s námi prodávanými kompatibilní. Bohužel ale ne jejich silnice, ty jsou jiné (i když ty caplíky by možná šly do sebe napasovat). Takže vláčky ano, silnice nevíme, spíše ne.
Co se týče Chuggington - ten nemáme vyzkoušený. Na pohled čístě ty jejich sady dřevěných kolejí by mohly být kompatibilní, ale potvrdit to prozatím nemůžeme.
Děkuji a přeji krásný zbytek večera ! :-)
Táňa

9
3.12.2013 01:42
Barbora

Dobrý den

jen se chci ujistit jestli to chápu dobře, dřevěné vláčkodráhy Mašinka Tomáš (ty Wooden Railway) pasují s kolejemi MAXIM a BRIO? My máme jednu sadu těchto originál kolejí mašinky Tomáše, používáme ji s vláčky od Chuggington. V prodejnách Bambule jsem dokonce viděla letáček, že zaručují kompatibilitu kolejí mašinky Tomáše s Chuggington (info pro paní Editu, dotaz viz. výše). Ale právě jsem se nikde nedozvěděla jestli tyto dvě lze kombinovat s Maximem a s Briem. děkuji předem za info. Bára

10
3.3.2014 08:49
Dita

Dobrý den,
máte zkušenosti s kompatibilitou kolejí u vláčkodráhy Carousel (červená krabice, pravděpodobně kupovaná v Tescu). Syn je dostal k Vánocům a chtěli by jsme je rozšířit.
Děkuji a přeji pěkný den Dita

11
3.3.2014 11:13
admin

Dobrý den paní Dito,
konkrétně Carousel jsme v rukách neměli (od Tesca jsme mívali ty Little Steps, co byla dřívější jejich značka pro dřevěné vláčky a hračky), ale jedna naše zákaznice nám to potvrzovala, takže by měly vláčkodráhy i doplňky z naší nabídky k této Vaší pasovat... Pokud by nicméně cokoliv nepasovalo, můžete nám to samozřejmě vrátit, to není problém. Ale i podle té fotky je vidět, že to pasovat bude, dnes to vyrábí pro všechny značky vesměs pár fabrik v Indonézii a Thajsku a vše to dělají kompatibilní...
Budeme moc rádi, pokud by jste nám ještě zpětně kompatibilitu potvrdila, ať to máme ověřeno z vícero zdrojů a můžeme přidat značku Carousel do seznamu kompatibilních značek v článku. Nebo rovnou pak můžete i poslat fotku vláčkodráhy do fotogalerie, získáte pak od nás slevu na další nákup... :-)
Krásný zbytek dne ! :-) Táňa, A-toys

15
20.8.2014 15:15
Dita

Dobrý den,
konečně se dostávám k tomu abych Vám zpět napsala. Objednávali jsme u Vás BigJigs Vlakové depo střední a točnu s 8 výjezdy, spojky a nadjezdové koleje 4ks, navíc jsme v Penny koupili sadu vláčků Eichhorn (fialová krabice viz. foto). Mohu Vám tedy potvrdit, že vláčkodráhy Carrousel z Teska a také Eichhorn z Penny jsou s Vámi prodávanými výrobky zcela kompatibilní :-) Ještě zasílám pár fotek našeho kolejiště.
Děkujeme a těšíme se na příští nákup :-)
Čihákovi

16
22.8.2014 09:51
admin

Dobrý den paní Dito,

děkuji mnohokrát za Vaše postřehy a informace ! Doplňujeme tedy do článku obě značky jako kompatibilní. Děkujeme také za parádní fotečky, máte za ně u nás slevu na další nákup vláčků, vláčkodráh a veškerého příslušenství k nim + her Orchard Toys ve výši 5 %, stačí pak již jen zadat do poznámky k objednávce kód "sleva-fotka 065" a my vám ji dodatečně z objednávky odečteme...
Krásné letní dny a mnoho krásných chvil s vláčky ! :-)
Táňa, A-toys

12
27.5.2014 22:35
Marie

Děkuji za příspěvek - tuto informaci jsem potřebovala - v hračkárně vůbec nevěděly :-( nebo "nechtěly vědět" Každopáďo díky! supr!

13
30.7.2014 13:12
Jana

Dobrý den,
máme vláčkodráhu woody se silnicí a nejsem moc spokojena s mosty (s dřevěnýma podpěrama. Dětem to pořád padá a tak bychom chtěli pořídit nějaký levný stabilní most. Poradíte mi prosím? Máme elektrickou nákladní mašinku brio a tak se bojím, aby projela pod mostem.Které doplňky jsou vaše nejoblíbenější?

14
31.7.2014 10:07
admin

Dobrý den paní Jano,
děkujeme za dotaz ! Pokud nejste spokojená s tím, že při drbnutí mohou kolejničky z podpěr spadnout (tu sadu Woody, o které se zmiňujete nemáme, tak nevím přesně jaké ty podpěry tam mají, ale předpokládám, že to bude jen takový ten jednoduchý typ), pak doporučuji se zaměřit na nosníky a mosty, u nichž jsou kolejničky napevno zabudované. Jsou to např. všechny typy zvedacích mostů, nebo mostů typu San Francisco. I u těch ale se nasazují nadjezdové koleje a ty tam již napevno nejsou. Samozřejmě ale drží mnohem lépe, než jen na dřevěných špalíčcích, jakými asi ty vaše podpěry jsou (takové nosníky si uděláte i z 3 kostek Lego Duplo na sobě, pokud pak budete chtít doplnit :-) ). Pak jsou ještě případně dobré i nosníky, které mají vyvýšené okraje jako tyto :
http://a-toys.cz/cz-detail-878512-viceurovnova-draha-sada-4-ks-piliru.html
nebo tyto mají přímo napevno zabudované na sobě kolejničky :
http://a-toys.cz/cz-detail-878132-sada-stoupani-nosniky-a-nadjezdove-koleje.html

A další variantou jsou pak celodřevěné mosty tohoto viaduktového typu (z těch vám žádné kolejničky padat nebudou) :
http://a-toys.cz/cz-detail-878150-jednoduchy-kamenny-most.html
http://a-toys.cz/cz-detail-875094-bigjigs-dlouhy-most-viadukt.html

Pod všemi těmito mosty by mašinka Brio bez problémů podjet měla (nikoliv však pod podobným viaduktovým mostem od Ikea nebo Woto - ty jsou maličko nižší).

Krásný zbytek dne a mnoho radosti s vláčky ! :-)
Táňa, A-toys

19
3.12.2014 10:29
Petra Staňková Hrouzková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste již testovali kompatibilitu dřevěných cest BigJigs a Brio? Podle obrázku vidím, že jsou malinko jiné..Brio má totiž vyvýšenou střední část silnice. Máme již dost silnic od Brio, ale nenabízejí příliš doplňků. BigJigs silnice s parkovištěm nebo přechodem mě tedy velmi nadchly. Mám strach, zda to bude opravdu pasovat. Koleje pasují perfektně, ale s jinými silnicemi nemám zkušenost.
Předem moc děkuji za informaci.
Petra Staňková Hrouzková

20
6.12.2014 18:37
admin

Dobrý den paní Hrouzková, děkuji moc za dotaz ! Bohužel, vyzkoušené autodráhy těchto dvou výrobců k sobě nemáme, pokud by šlo jen o tu vyvýšenou středovou část u Brio, tak bych to jako velký problém neviděla, děti by se s tím při hraní popasovaly. Ale my bohužel nevíme, zda k sobě vůbec sedí na šířku a to by už byl problém... Snad Vám nějaká maminka zde poradí, případně, pokud se nám dostane do rukou silnice i od Brio, určitě sem tuto informaci dopíšeme.
Mohu Vám alespoň dát rozměry silnice od BigJigs : celková šířka 9 cm, caplík je uprostřed, tedy střed caplíku cca 4,5 cm od kraje.Snad Vám alespoň toto trochu pomůže.
Děkuji za pochopení a přeji krásný zbytek dne ! :-)
Táňa, A-toys

21
28.2.2015 11:12
Simona

Dobry den,
Chteli bychom koupit synovi k 2.narozeninam nejakou vetsi vlackodrahu, ktera by se pak dala rozsirovat o jine doplnky a elektricke masinky..jakou znacku byste nam prosim doporucila?dekuji,simona

22
28.2.2015 11:14
Simona

Dobry den,
Chteli bychom koupit synovi k 2.narozeninam nejakou vetsi vlackodrahu, ktera by se pak dala rozsirovat o jine doplnky a elektricke masinky..jakou znacku byste nam prosim doporucila?dekuji,simona

23
2.3.2015 10:55
admin

Dobrý den paní Simono, děkuji mnohokrát za Váš dotaz ! Ono je to naprosto jedno, jakou značku u nás koupíte, všechny jsou kompatibilní a ke všem pak můžete dokupovat další doplňky i mašinky na baterie, rozteč kolejniček je u nich stejná, takže se vůbec nemusíte bát. Pěkné počáteční sady jsou třeba ty od značky Maxim. Nebo, pokud máte doma nadšence do dinosaurů, tak ještě dovezeme zhruba za týden a půl z Anglie od BigJigs novinky - dinosauří vláčkodráhu a nějaké dinosauří vláčkové doplňky...
Nicméně pro 2-leté dítě bych asi nejprve volila nějakou jednodušší vláčkodráhu-sestavu, např. tu farmářskou osmičku, vláčkodráhu Kris-Kros, vláčkodráhu 49 dílů, nebo 100 dílů. Složitější by nyní asi nevyužil a zbytečně by se mu možná bořily (nevím, jak je na tom motoricky). Věřím, že ať vyberete jakkoliv, budou mít vláčky úspěch ! :-)
Děkuji a krásný zbytek dne, Táňa, A-toys

24
17.10.2015 22:57
Radka

Dobrý den,
máme mašinku Tomáše z řady Take-n-play a chtěli bychom k ní dřevěnou vláčkodráhu. Máte prosím zkušenost, které vláčkodráhy jsou kompatibilní?

47
29.5.2017 09:31
Lojza

Zdravim, take-n-play se na drevenych kolejich moc dobre provozovat nedaji. Jsou malicko uzsi a jedou tak v jedne koleji a nakrivo, padaji z mostu, v zatackach...
Co podle nekterych clanku na internetu lze, je provoz drevenych vlaku na TnP kolejich, ktere jsou o kousek sirsi, nez jejich vlacky potrebuji.

25
6.11.2015 17:04
Petr Bakáčej

Zdravím všechny, kteří mají doma dřevěné koleje pro děti. Pokud máte doma koleje f. BigJigs, které jsou spojeny kuličkou. A máte stejný problém jako my doma s tím, že kulička se ulomila a nemůžete sehnat jinou. Buď mi napište, nebo se podívejte sem http://deti.bazos.cz/inzerat/53836464/Drevene-koleje-nahradni-spojovaci-kulicky.php řešil jsem stejný problém. Kluci kuličku ulomili a sehnat na internetu novu – nelze! A proto jsem se rozhodl si tyto kuličky vyrobit sám. Na bazoši jsem je zveřejnil a můžete výsledek porovnat sami. Případně jsou vystavené na aukru. Takže kdo má stejný problém, nechť se ozve a domluvíme se.

45
3.1.2017 20:16
Veronika Kratochvílová

Dobrý den, nabízíte ještě náhradní kuličkové spoje k vláčkovým kolejím? Na bazoši jsem je nenašla...
Předem děkuji s pozdravem Veronika Kratochvílová

46
3.1.2017 20:19
Petr Balíček

Ano jsou nově na bazosi od včera myslim pište přímo na sergej.pb@seznam.cz

26
11.11.2015 01:10
Milu

Dobry den. Zatim mame z drevenych koleji Ikeu a vyhybky Brio. A ted se mi libi sada od Playtive Junior. Mate nekdo zkusenost? Jsou kompatibilni? Moc predem dekuji.

27
13.11.2015 14:39
admin

Dobrý den, osobní zkušenost s touto značkou z Lídlu nemáme, ale podle obrázků jsem přesvědčená, že koleje určitě kompatibilní se všemi výše uvedenými značkami budou... S přáním krásného dne,
Táňa Svobodová, A-toys

28
14.11.2015 14:41
michaela

Dobry den, mohu mit dotaz? Lze nekde zakoupit samostatne tu spojovaci cast pro koleje?? Nebo tak se tak spojka jmenuje?? Mam na mysli ten maly spojovaci clanek v kazde koleji z plastu. Dekuji Misa

29
30.11.2015 18:52
Marcela Kučerová

Prosím neví někdo jak by se ještě dal někde sehnat vláček Playtive na dálkové ovládání z Lídlu? V Přerově ho již v 9 hodin neměli. Díky marcela

30
21.2.2016 22:17
Martina

Já připojuji poznatek - Vláčkodráha z lidlu kompatibilní moc není. Má trochu delší ten šteft, takže na jedné straně to je na krev a na druhé vznikne dost volný spoj. Když není zbytí a už máte (nebo dostanete jako dárek), tak to funguje, ale určitě nedoporučuji to kupovat a očekávat, že to bude úplně parádní...
Martina

31
6.4.2016 12:04
Jiří

Ví někdo jestli jde zkombinovat značku Woody a STUDO TRAIN?

32
7.4.2016 11:19
admin

Dobrý den, ano, jsou kompatibilní. S přáním krásného dne ! :-)
Táňa, A-toys

33
10.5.2016 20:58
Maky

Dobrý den, pasuje masinka Tomas Track master na koleje ikea popř. Tesco. Nebo je to masinka pouze pro plastové koleje? Děkuji Markéta

34
3.10.2016 21:45
Zdenka

Dobrý den chtěla bych vláčkodráhu koupit dvouleté dceři jakou by jste mi doporučily a hlavně se chci zeptat jestly mašinky jezdí samy a na jaký princip děkuji Zdeňka

35
4.10.2016 09:37
admin

Dobrý den paní Zdeňko, děkujeme za dotaz ! Jako první vláčkodráhu bych koupila nějaký vyloženě základní set vláčkodráhy (v podstatě jedno jakou si z nabídky vyberete, jen možná u tak malého dítěte bych to zatím nepřeháněla se serpentýnami, či složitějšími konstrukcemi, které zatím může nechtěně bořit) a pak postupně dokupovala další díly a doplňky podle toho, jak postupně poroste a co ji nejvíce bude bavit (někdo miluje především koleje a staví dlouhatánské dráhy přes dvě místnosti, někdo chce neustále jezdit z kopečka/ do kopečka, někdo si hodně hraje s jeřáby a náklad překládá a někdo je mašinko-nadšenec a sbírá hlavně mašinky i vláčky samotné...).
K mašinkám - jsou všechny na "ruční pohon", tedy děti je rukou posunují po kolejích, což je baví. Pak jsou mašinky-lokomotivy na baterie, které jezdí samy po vložení baterií a zapnutí. Ty je potřeba dokupovat zvlášť (nejsou součástí vláčkodráhy - setu). Ty doporučujeme spíše pro trošku již větší děti, aby s nimi nejezdily-neprotáčely kolečka "na sílu" - tím by je odrovnaly. Všechny mašinky, lokomotivy a vláčky jsou na magnetky, takže si je k sobě může dítě libovolně zapojovat a kombinovat. U mašinek na baterie upozorňujeme, že jejich "síla" je omezená, obvykle utáhnou tak max. 2-3 vagónky do kopečka, po rovince více...
Přejeme krásný den a mnoho radosti s vláčky ! :-) Táňa, A-toys

36
4.10.2016 23:03
Lucie

Dobrý večer,
Kupuji malému k Vánocum vláčkodráhu STUDO TRAIN a chtěla bych k ní nějaké doplňky a vláček na baterky. Můžete mi prosím poradit značky, které jdou s touhle dráhou zkombinovat ? :) Předem moc děkuji za odpověď.

37
18.10.2016 11:49
admin

Dobrý den paní Lucie, měly by k tomu pasovat všechny značky z naší nabídky, rozteč kolejniček je u Studio Train i výše v článku uvedených značek stejná...
Krásný zbytek dne ! :-)
Táňa, A-toys

38
1.11.2016 23:01
Bara

Dobrý den, pasuje mašinka Tomáš track master na dřevěné koleje? Děkuji

39
9.11.2016 12:11
Jirka

Díky za skvělý článek.

40
16.11.2016 14:02
Jindřiška

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na kompatibilitu Ikea kolejnic. Včera jsem byla v hračkářství a snažila se je na zkoušku nacpat do některých jiných značek - ani u jedné se to nepodařilo. Možná jsem nevyvinula dostatečnou sílu, ale když si představím, že to má zvládnout dítě, tak nevím... Zkusím teda ještě jednou a víc přitlačit, případně se ptát po značkách, které jste uvedli.
Vláčky sedí všechny do všech kolejnic? Mají stejný rozchod nebo jak se to jmenuje? No a nakonec přikládám fotku, jak jsme si vyvýšili Ikea most - takto tam projede určitě i větší vláček, tak pro inspiraci ostatním...

41
18.11.2016 10:25
Vránová

Dobrý den, chci se zeptat, zda mi budou pasovat do vláčkodráhy z Lidlu dřevěné mašinky Tomáš??
Děkuji za odpověď

42
27.11.2016 23:15
Pavla

Dobrý den, máme vláčkodráhu z lidlu Play tive a chtěla bych dokoupit nějaké příslušenství, poradíte mi, které jsou kompatibilní?
děkuji

43
28.12.2016 19:14
Ylona

Dobrý den,prosím o radu s jakou stavebnicí je nejlepší kombinovat mašinku z Lidlu.
Četla jsem tu,že zrovna moc dobře nepasuje,ale vnouček jí dostal k Vánocům a líbí se mu.
Ráda bych věděla zda se dá tedy rozšířit jinou značkou,případně,kde sehnat stejnou značku.
Děkuji moc za reakci.Ylona

44
29.12.2016 11:31
admin

Dobrý den paní Ylono, děkujeme za dotaz ! Pokud se jedná o stavebnici-vláčkodráhu, pak můžete směle kupovat cokoliv k vláčkodráhám z naší nabídky, jakékoliv značky výše zmíněné v článku (ať již sestavy vláčkodráh, nebo doplňky, samostatné vagónky, vláčky atd.). Ty jsou plně kompatibilní.
Pokud máte stavebnici-autodráhu z Lídlu, tak bohužel ta má vyfrézované drážky a to pokud víme nemá momentálně žádná další autodráha žádné jiné značky na trhu. Ono ty vyfrézované drážky na autodráze jsou i dost nepraktické, protože děti jak známo jezdí rády po těch autodráhách všemi svými různými autíčky a ne jen těmi, co jsou určeny pro vláčkodráhy... Chápeme, že cena je skvělá, ale nezapojíte k tomu autodráhu žádnou jinou, nerozšíříte si to a jak zmiňuji ty drážky v autodráze nejsou zrovna praktickým řešením.
S přáním krásného dne :-)
Táňa, A-toys

48
29.5.2017 09:36
Lojza

Vypada to, ze woody ma tri ruzne standardy autodra a jedna z nich drazky ma - otazkou zustava vzdalenostt jednotlivych pruhu od sebe...
https://sety-autodrah.heureka.cz/woody-autodraha/

49
11.9.2017 10:08
Pavla

Dobrý den, děkuji moc za užitečný článek! Chtěla bych se zeptat, máme ikea dráhu a chtěla bych kombinovat asi jen s jednou další, jaká je nejlepší na spokojování? Mě se nejvíc líbí BigJigs, ale nevím, která se zapojuje s ikea nejsnáze. Děkuji.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací